loading

Guatemala Maragogype SHG EP

Metoda zpracování: promytá
Odrůdy: Maragogype (mutace Typica) 
Kontinent: Střední Amerika
cupping scóre 85.25
Oblast produkce: Huehuetenango
Nadmořská výška: od 1200 m.n.m. a výše
Chuťový profil: Vyvážené silné tělo s tóny čokolády, vyzrálého ovoce a kořenitou chutí. Kouřové aroma.

Vyběr nové sklizeně kávy ze severní Guatemaly je opět z regionu Huehuetenango. Tentokráte pro Vás máme zrnka vice než o 30% větší, také zvané jako kávové zrno slona :) 

Odrůda Maragogype byla objevená v roce 1870 poblíž brazilského města Maragogipe. Je přirozenou mutací orůdy  Typica, která je známá zvláště velkými zrny. Dnes je Maragogype méně známá než jeho potomek, Pacamara (která se kříží s Pacasem). Maragogype je však stále žádaná pro své velké zrna a vysoce kvalitní profil vyváženého šálku kávy. 

Guatemala se může pochlubit řadou pěstitelských oblastí a podmínek, které produkují skvělou kávu. Dnes je tato země uctívána jako výrobce některých z nejchutnějších a nejjemnější kávy na světě. Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s několika výjimečnými partnery v dané zemi, abychom tyto kávy uvedli na trh.

Guatemalský kávový průmysl zažil velký neúspěch, když se v roce 2010 objevil Coffee Leaf Rust (CLR) v Latinské Americe. Epidemie vyvrcholila v roce 2012, a přestože CLR nadále postihuje některé farmy, Guatemala nadále vyrábí vysoce kvalitní, rekordní kávu. V roce 2017 vytlačily nové a rozmanité metody zpracování ceny v soutěži Guatemalský pohár excelence na rekordní hodnoty.